SEO Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2015’e girdiğimiz dakikadan beri uzay çağını dolu dolu hissediyoruz. Öyle bir uzay çağı ki hemen hemen herşeyin dijital bir gerçeklik ile eşleştiği ve hayatın dijital dünyalarda yaşanmaya başladığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Burada esas olanın kullanıcı olduğu düşünülse de, işin şirket boyutunu asla es geçmememiz gerekiyor. Çift taraflı bakıması gereken bir dijital dünyadan bahsediyoruz. Peki böylesine cesur yeni bir dünyada şirketlerin hayatına devam etmesi ve başarıya ulaşması için neler yapması gerekli sorusu üzerine ne kadar gidiliyor?

Enerjinin doğru kullanılması için şirketlerin bir şekilde evrilmek ve akılcı yöntemler ile müşteri kazanması gerekiyor. Şirketler için basit bir yol haritasını çıkarmamız gerekirse; kullanıcı ve şirketler arasında köprü kurmak, etkileşime geçmelerini beklemek ve sonuca ulaşmak.

İlk ayaktan başlayalım isterseniz; kullanıcı ve şirketler arasında köprü kurmak.

Kullanıcı şirkete nasıl ulaşır sorusuna cevap bulalım.

– Arama Motorları

– Kartvizit

– Arkadaş tavsiyesi

– Diğer web siteleri (formlar-bloglar vb)

– Arama motoru reklamları

– E-Bülten (mail)

Konumuz pek tabi dijital dünyalar olduğu için ‘arama motorları’ kısmını biraz daha açmamız gerekiyor. Google’da ilk sıralarda çıkmak için çok büyük dijital savaşlar döndüğünü biliyor musunuz? Bilmiyorsanız hemen belirtmekte fayda var ki ilk üç sırada çıkmak herşey demek. Çünkü internet kullanıcıların %95’i arama sonucunda ilk 3 sırada çıkan sonuça takılıp kalıyor. Pastanın hemen hemen tamamının yendiği ilk üç sıraya tırmanmak ve orada kalmak için çabalamak oldukça önemli bir amaç haline geliyor. Kısacası ‘SEO’ candır, canandır!

Peki bu işi kimler yapıyor ve süreç nasıl işliyor?

Ülkemizde sadece SEO ile ilgilenen onlarca firma var. İstediğiniz ölçekte, istediğiniz fiyatta ve istediğiniz tecrübede firma bulmanız çok rahat. Dijitalajans.com olarak tasarladığımız web sitelerinin altyapısını SEO’ya uygun olmasını sağlıyoruz fakat iş sadece bu kadarla bitmiyor. Site aktif hale geldikten sonra SEO konusunda bir firma ile anlaşarak profesyonel yardım almanız gerekiyor. Alınacak yardımın sadece bir aylık olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bilmeniz gereken en önemli SEO bilgisi sürecin kesinlikle uzun olacağıdır. Minimum 6 aylık bir SEO çalışmasından sonra, rekabetin yoğunluğuna göre ilk sıralara doğru yolculuğunuzun sonuçlanmaya başladığını göreceksiniz. Tabi ki, ilk sıralara geldiğiniz için sevinmeyin. Çünkü orada kalmak için de SEO’ya devam etmeniz gerekiyor. Emin olun ki, rakiplerinizin bir çoğu SEO ile yakından ilgileniyor ve rekabeti günbegün ensenizde hissetmenizi sağlıyor.

Rekabetin en dijital hali SEO konusunda ciddi düşünmenizi öneriyoruz. Çözüm ortaklarımız sayesinde size yardımcı olabileceğimizi eklemek istiyoruz. Dijitalajans.com olarak, bütün dijital ihtiyaçlarınıza karşılık vermek için çalışıyoruz.

Dijitalajans.com olarak SEO altyapılı web siteleri tasarlıyoruz. Sizleri de sunmuş olduğumuz kaliteli hizmetten faydalanmaya davet ediyoruz.

0 4604
Dijital Ajans