E-Posta Pazarlamasında Mailinizin Açılmasını İstiyorsanız Dikkat

 

Bir çok şirketin yoğun şekilde kullandığı pazarlama metodlarından biri olan e-mail pazarlama, doğru şekilde yapıldığı zaman etkin bir yöntemdir. Günümüz mailing çalışmalarında spam olasılığını minimuma çekildiği düşünülürse dikkat edilmesi gereken daha farklı şeyler var. Bunlardan en önemlisi ise; gönderilen maillerin kaç tanesini açılıyor sorusudur.

Spam’e düşmeden dönüşüm oranını arttırmak en önemli amaç haline gelmiş durumda. Matematiksel bir ifadeyle, %3 ila %5 arasında değişen mail açılma oranını yukarılara taşımak, kampanyanın kalitesi ile doğru orantılıdır. Peki binlerce hatta milyonlarca kişiye gönderdiğimiz mailin açılmasını sağlayarak dönüşüm oranını nasıl arttırabiliriz?

Öncelik tabi ki başlıkta yatıyor. Kullanıcıların bir çoğu gelen mailin başlığına bakarak, hızlıca karar veriyor. Bu noktada ilk adım olarak, güçlü ve ilgi çekici bir başlık seçmek diyebiliriz. Seçilen başlığın, kullanıcının diğer mailleri arasında fark yaratarak, öne çıkmayı başarmalı. Kısacası başlık konusunda iki kere değil, beş kere on kere düşünün.

Bir diğer önemli husus ise; mailin gönderen kısmında kişi değil firmanın isminin yazıyor olmasıdır. Böylelikle marka güvencesi altında daha fazla dikkat çekersiniz. Ayrıca marka tanınırlığını arttırarak ileriye dönük bir avantaj sağlarsınız.

Mail gönderim sıklığını gözden geçirmekte fayda var. Her gün, her hafta kullanıcılara mailing yapmak biraz sıkıcı olabilir. Gerektiği zaman ve gerçekten söyleyecek bir şeyleriniz olduğu dakika mailing yapmanızda fayda var. Şayet sürekli bir iş akışınız varsa ayda bir kez mailing yapmanız yeterli olacaktır.

Doğru hedef kitleye mailing yapmanın öneminden bahsetmezsek olmaz. İşinizle alakalı olmayan kişilerin size geri dönüş sağlamayacağı bilinen bir gerçektir.

Mobil, hemen hemen her yerden maillerimizi kontrol etmemizi sağlayan ve gün geçtikte gücünü arttıran bir platform. Bir çok kullanıcı maillerini mobil üzerinden takip ediyor ve gönderilen mailin mobile uyumlu olmadığı düşünülürse başarısız olma olasılığınız hayli artıyor.

Gönderilen mailin içerik kalitesine değinmek istiyoruz. Öncelikle maili kısa tutmayı ve hatta mümkünse uygun ve ilgi çekici görseller ile maili desteklemenizi öneririz. Ayrıca seçtiğiniz başlık ile tutarlı içerik, kaliteyi arttırır.

Dijitalajans.com olarak e-posta pazarlaması konusunda müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Etkin ve doğru şekilde yapılan e-posta pazarlamasının size geri dönüşünün hayli yüksek olacağını belirtmek istiyoruz. Size geri dönüş sağlayarak karlılığınızı arttırmak adına bizimle iletişime geçmeniz ve bir fincan kahvemizi içmeniz için bekliyoruz.

0 1380
Dijital Ajans