Başarılı Facebook İçeriğinin 4 Özelliği

Facebook, seneler içerisinde bir çok mecranın yer aldığı korkunç derecede kalabalık ve etkin bir pazar haline geldi. Bir çok farklı şeyi aynı çatı altında toplayan kullanıcıların dikkatini çekmek ise gün geçtikçe zorlaşıyor. O kadar fazla içerik var ki, aralarından sizin paylaştığınızın etki yaratması hatta ve hatta görünmesi bile bir o kadar zor hale geliyor.

Peki bu kaos ortamı içerisinde etkin bir kampanya yürütmek istiyorsak neler yapabiliriz sorusunun üzerine giderek, nasıl bir yol haritası izlersek başarılı olabilirizin cevabını arayacağız.

1. İçeriğin Link Barındırdığına Dikkat Etmekte Her Zaman Fayda Var

Şayet sitenize trafik çekmek istiyorsanız, gönderinizi linkler ile güçlendirmeniz önemli bir yer tutuyor. Verdiğiniz içeriği daha da sağlamlaştırmak ve kullanıcıyı sitenize ya da amacınıza yönlendirmek için ilgi çekici bir link işinizi görecektir. Facebook abimiz linkli paylaşım konusunda her zaman biraz torpil geçiyor, belirtelim.

2. Bol Bol Hashtag Kullanın

Yapılan araştırmalara göre, konu ile ilgili etkin hashtag kullanımı gönderinizi ön plana çıkarmakta fayda sağlıyor. Paylaştığınız içeriği iyice analiz ederek, uygun hashtagler ile desteklerseniz bir adım öne çıkarsınız.

3. Kısa Metinler Görünürlüğünüzü Arttırır

Facebook’un paylaştığı bir grafiğe göre 0-70 karakter aralığında yazılan metinlerin kullanıcıya en çok ulaşan içerik olduğunu belirtebiliriz. Metin uzunluğu arttıkça görünürlük azalma eğilimine geçiyor. Sonuç olarak ne kadar az metin, o kadar fazla içerik ulaşımı anlamına geliyor.

4. İçeriğin Gücü Stratejiye Dayanır

Hergün içerik girmekle, doğru zamanda doğru şekilde girilen içeriğin arasında ciddi bir uçurum var. Facebook her ne kadar soyut bir oluşum olsa dahi bir ruhu, bir sistemi olduğunu kabul etmeliyiz. Kullanıcıyı içerik kirliliği ile soğutmayın. Kaliteli içerik oluşturarak dikkat çekmeye çabalayın ve böylelikle ciddiye alınır ve başarıya ulaşırsınız.

Yoğun kullanım esasına göre Facebook gittikçe kirlenen bir yer oluyor fakat bu kirliliği pozitif bir şekilde kullanarak ileriye atılabilirsiniz. Unutmayın ki, stratejik haraket ederseniz içeriğinizi satabilirsiniz.

Bol Şans.

0 1411
Dijital Ajans