2016 Web Tasarım Trendleri

Web tasarımı konusu üzerine saatlerce konuşabiliriz. Her sene değişen trendler konunun derinliğini gösteren bir algıdır. Bir nevi moda akımı etkisinde kalan web dünyası, her sene getirdikleriyle ve götürdükleriyle fazlasıyla konuşulmayı hakediyor. Peki bu sene web tasarım olarak bizleri neler bekliyor, öğrenelim.

1.Responsive Tasarımlar

Responsive tasarımın önemi hayatıma giren akıllı telefonlar ve tabletlerin sayısının artması ile gün geçtikçe önemini daha da arttırıyor. Kısaca responsive durumunu özetlemek gerekirse; tasarlanan web sitesinin pc dışında tarayıcı barındıran cihazlarda da aynı efektif düzende görünmesidir. Yani artık responsive olmayan sitenin yüzüne bakılmayacağını anlamışsınızdır. Web tasarımı konusunda hassas olunması gereken kalemlerden biri olduğunun üzerine defalarca çizmekte fayda var.

2.Devasa Görseller

Geçtiğimiz sene textlerin yerini ufak ufak görseller işkal etmeye başlamıştı derken bu sene görsellerin devasa boyutta siteleri kapsadığını göreceğiz. Artık akışkanlığı sağlayan şey, görsellerin ne kadar akılcı optimize edildiği ile ölçülecek. Tasarımcıların önemini bir kez daha gözler önüne seren bir enerji olmasıyla birlikte kocaman kocaman görseller ile selamlanmaya şaşırmayın.

3.Flat Tasarım

Flat tasarımın durumu da görsellerin yavaş yavaş ağırlığı koyması ile yükselen bir yıldız konumunda. Minimal ve göze hoş gelen tasarım ekolu olarak adlandırılabilecek flat tasarım sadece 2016 için değil, önümüzdeki yıllarda karşımıza defalarca çıkacağa benziyor. Varsın çıksın, kullanıcılar flat tasarıma karşı her zaman pozitif hissedecek, biliyoruz.

4.İşlevsellik Önem Kazanacak

Modern zamanların en büyük problemlerinden biri olmayı kimseye kaptırmayan ‘hızlı tüketim’ çılgınlığı, tabi ki web tasarım konusunda da şirketleri düşündürüyor. Siteye giren kullanıcıyı nasıl daha fazla sitede tutabiliriz düşüncesi ile başlayan fikir, sitelerin daha işlevsel ve bilgi kirliliği dışında olması ile bir nebze nefes aldırıyor. 2016 ile birlikte daha az kirlilik daha fazla işlevsellik ile kullanıcıyı sitede tutmak için daha fazla çaba harnacağını bizden duymuş olmayın.

Bu sene görsellerin ve işlevselliğin ön planda tutulduğu bir sene olacağını söyleyebiliriz. Dijitalajans.com olarak bütün trendleri takip ederek, müşterilerimize modern çözümler sunmayı ilke edinmiş vaziyetteyiz. Sizleri de sunmuş olduğumuz bu hizmetten faydalanmak için bekliyor olacağız. 2016 sizin seneniz olsun!

2 5081
Dijital Ajans